Наші послуги

Оспорювання/визнання батьківства

Оспорювання батьківства – це невизнання особою реєстрації себе як батька дитини. Особа, яка записана батьком дитини згідно з положеннями Сімейного кодексу України, має право оспорити своє батьківство, пред’явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини.

Оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення нею повноліття. 

Якщо це не моя дитина, як взагалі без моєї згоди мене записали як батьком дитини?

Згідно положень Сімейного кодексу України дитина, яка зачата або народжена у шлюбі походить від подружжя. Останнім часом дуже часто відбувається народження дитини задовго до офіційної реєстрації шлюбу. Крім того, як свідчить практика, нерідко батьком дитини, народженої в шлюбі, є зовсім інший чоловік.

Оспорити своє батьківство в судовому порядку має право особа, яка записана батьком дитини відповідно до  Сімейного кодексу Укарїни. А саме чоловік має право оспорити своє батьківство:

  • якщо дитина народжена у шлюбі;
  • якщо на момент народження дитини батьки в шлюбі не перебували, але при реєстрації народження батько визнав своє батьківство;
  • якщо дитина народилася до спливу десяти місяців з моменту розірвання шлюбу або визнання шлюбу недійсним, але після реєстрації повторного шлюбу його матері з іншою особою.

Звертаю Вашу увагу на той факт, що не має права оспорювати своє батьківство особа, записана батьком дитини, якщо в момент реєстрації себе батьком дитини вона знала, що не є батьком цієї дитини, а також особа, яка дала згоду на використання допоміжних репродуктивних технологій.

Визнання батьківства— це волевиявлення особи, яка вважає себе батьком дитини. Адже факт походження дитини від даного чоловіка спричиняє необхідність виконання обов'язків батька, визначених українським законодавством. За загальним правилом, у випадку, коли мати і батько перебувають між собою у зареєстрованому шлюбі, презюмується, що дитина походить від подружжя. У випадку, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою,відповідно до ч. 2 статті 125 Сімейного кодексу Укарїни походження дитини від батька визначається або за спільною заявою матері та батька дитини або за рішенням суду.

До вимоги про визнання батьківства застосовується позовна давність в 1 рік, яка починається від дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про своє батьківство.

Для реєстрації батьком дитини необхідно звернутися до суду з позовною заявою про встановлення батьківства

Звертайтесь до адвокатів АО “VOX LEX” за номерами:

  • ☎️+380 (50) 930 90 06
  • ☎️+380 (50) 280 48 97
  • ☎️+380 (67) 58 22 887
  • Або реєструйтесь на консультацію!

 

Залиште дані, ми з вами зв’яжемось