Блог

Як купувати в соцмережах безпечно

10 марта 2020

Останнім часом дуже багато звернень що до захисту прав споживачів при купівлі товарів в інтернеті. Замовили товар в інтернеті, сплатили за нього але не отримали. Поліція відмовляться приймати заяви про такі випадки, павідь як що приймає заяву — не розслідує. В цивільному провадженні, зважаючи на повну відсутність документів, які б підтверджували факт купівлі продажу товару, також практично не можливо щось довести. Шахраї цим користуються.

Вихід один — самому бути пильними при купівлі товару в інтернеті.

На разі до Вашої уваги декілька порад, як не стати жертвою, шахраїв:

1. Як що ви маєте намір придбати товар на сторінках у соцмережах переконайтесь, що сторінка існує не перший день, вона заповнена багатьма товарами та має відгуки;

2. Звертайте увагу, чиє функція повернення, обміну товару. Якщо така можливість відсутня, краще відмовитись від придбання товару у цього продавця, а пошукати іншого;

3. Не погоджуйтесь перераховувати передплату за товар у повному об'ємі. Краще за все домовляйтесь про післяплатою, в разі не можливості скористатися післяплатою в розмірі 100%, домовляйтесь про невеликий процент передплати від вартості товару.

4. Повну оплату товару робіть тільки після перевірки товару (у поштовому відділенні, чи при доставці кур'єром): якості, розміру, відповідності моделі вашому замовленню, якщо вас що не влаштовує одразу повертайте товар, відмовляйтесь від його прийняття.

5. Обговорюйте строки в які товар повинен бути відправлений на Вашу адресу.

6. Зберігайте скріншот вашого листування з домовленістю з продавцем, поки не отримаєте товар та не перевірите його якість.

7. В разі як що ви все ж таки вирішили спати ти велику суму передплати за товар вказуйте, що це саме передплата, за який товар та найменування продавця.

Будьте уважними та пильнуйте свої інтереси!

Адвокат АО "VOX LEX"

Ярослава Бережна

Оставьте данные, мы с вами свяжемся