Блог

Контрагент не виконує умови договору? Три варіанти вирішення пробдлеми.

25 мая 2020

Контрагент не виконує умови договору? Порушили строки виконання грошових зобов'язань за договором? 
У вас є такі варіанти вирішення проблеми:

  • -досудове врегулювання - направлення претензії контрагенту;
  • - звернення до суду з позовною заявою;
  • - мирова угода, як в судовому так і виконавчому провадженні.

Іноді буває достатньо досудового врегулювання спору – направлення претензії контрагенту.
Як показує практика, частіше ми з нашими клієнтами вимушені звертатися до суду з позовною заявою.
Направлення претензії не є обов'язковим етапом захисту своїх прав, виходячи з аналізу кожної конкретної ситуації можливо прийняти рішення чи необхідне досудове врегулювання спору у вигляді претензії чи краще одразу звернутися до суду за захистом своїх прав.
При підготовці претензії чи позовної заявинеобхідно проаналізувати договір на наявність штрафних санкцій, детальній розрахунок штрафних санкцій включити до претензії або позову. Також слід звернути увагу, якщо невиконання або неналежне виконання договору полягає в несплаті, або неналежній сплаті грошових коштів, то необхідно, крім штрафних санкцій, розрахувати індекс інфляції та 3% річних за весь період прострочення грошового зобов'язання.
У більшості випадків трапляється, що контрагент після подання позовної заяви до суду, пропонує укладення мирової угоди. Такий варіант є доволі цікавим, але необхідно ретельно прописати етапи та строки виконання мирової угоди та санкції в разі порушення виконання мирової угоди. Мирову  угоду суд має затвердити своєю ухвалою.

Адвокати АО “VOX LEX” будуть раді Вам допомогти як на стадії досудового так і судового врегулювання спору. У разі досягнення мирової угоди, допоможуть правильно її укласти та оформити відповідно до вимог законодавства. 

Звертайтесь до адвокатів АО “VOX LEX” за номерами:

  • ☎️+380 (50) 930 90 06
  • ☎️+380 (50) 280 48 97
  • ☎️+380 (67) 58 22 887

Оставьте данные, мы с вами свяжемся