Блог

Колишня дружина не дає бачитись з дітьми?

12 мая 2020

В України батьки мають рівні права, щодо дітей. Діти після розлучення автоматично не належать матері. Батько після розлучення має право на виховання, піклування та спілкування з дітьми.

Зауважу, що це право батька не залежить від того чи розлучені батько та мати офіційно, чи взагалі перебували в шлюбі. Як тільки прийнято рішення що ви з дружиною не проживаєте разом однією сім'єю необхідно домовлятися, яким чином будете спілкуватися з дітьми, як Ви будете брати участь у вихованні дитини.

Ми радимо Вам зафіксувати ці домовленості в письмовому вигляді, шляхом укладення договору про участь у вихованні дитини. В договорі необхідно детально і чітко розписати графік зустрічей з дитиною, яким чином і з ким дитина проводить канікули, відпустку, свята. Чим детальніше Ви розпишете графік тим менше конфліктів буде у подальшому. Такий договір підлягає нотаріальному посвідченню.

В разі недосягнення домовленості, необхідно звертатися до суду з позовною заявою про усунення перешкод у вихованні дитини.

Адвокати нашої компанії:

  • детально розберуть Вашу ситуацію, запропонують найкращій для Вас варіант;
  • в разі можливості досягнення домовленості між сторонами, допоможуть скласти та узгодити договір про участь у вихованні дитини, в якому чітко пропишемо графік зустрічей з дитино, з ким дитина проводить канікули, відпустки тощо;
  • якщо домовленість досягнути не має можливості, допоможуть скласти позовну заяву про усунення перешкод у вихованні дитини та звернутися до суду.

Для вирішення питань, які виникли, звертайтесь до адвокатів АО “VOX LEX” за номерами:

  • ☎️+380 (50) 930 90 06;
  • ☎️+380 (50) 280 48 97;
  • ☎️+380 (67) 58 22 887

Адвокат АО "VOX LEX"

Ярослава Бережна

Оставьте данные, мы с вами свяжемся