Блог

Увага багаж!

28 січня 2020

Увага багаж!

У літній період приблизно третина Українців подорожують на відпочинок за кордон. На жаль трапляються випадки, коли зареєстрований багаж пасажира може не прилетіти разом с пасажиром в пункт призначення. В такому випадку потрібно знати, що авіакомпанія несе відповідальність відповідно до законодавства за невчасне прибуття багажу, пошкодження валізи (втрата частини багажу) та втрата багажу. У разі якщо Ви прибули в аеропорт та в Вас виник випадок з вищенаведеного переліку Вам не виходячи з контрольної зони аеропорту необхідно звернутися до служби розшуку багажу (LostsFound) та оформити PIR. 

Необхідно звернути увагу, що PIR повинен бути складений на того пасажира багаж якого не прибув або був пошкоджений. В разі, якщо багаж було оформлено, на ім’я дитини, що досягла 16 річного віку, PIR повинен бути складений на її ім’я.

Якщо багаж було пошкоджено необхідно зробити фотознімки.

Після цього з претензією та повним пакетом документів Ви повинні звернутися до авіакомпанії яка здійснювали переліт. Відповідно до діючого законодавства України у разі:

не вчасного прибуття багажу у пункт призначення, який не є постійним місцем проживання пасажира компенсація складає – 50 $

втрати багажу (якщо протягом 21 календарного дня, після складання PIR багаж не було знайдено) – 20 $ за кожен кілограм

пошкодження багажу, авіакомпанія повинна компенсувати вартість валізи, якщо остання ремонту не підлягає або сплатити ремонт пошкодженої валізи.

Проте важливо пам’ятати, що у кожному випадку законодавством передбачені строки звернення пасажира з претензією до авіакомпанії.

Адвокати Адвокатського об’єднання «B.F.B. Legal Group» мають великий досвід та раді будуть Вам допомогти у складанні претензії та в подальшому супроводі Вашої справи.

Адвокат АО «VOX LEX»

 Лаба Кристина

Залиште дані, ми з вами зв’яжемось