Блог

Що робити з договором оренди в період карантину

06 квітня 2020

Верховною Радою України був прийнятий ЗАКОН УКРАЇНИ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)", який передбачає «З моменту установлення карантину, введеного постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11 березня 2020 року №211 (з наступними змінами і доповненнями) і до його завершення в установленому законом порядку наймач звільняється від плати за користування майном відповідно до частини шостої статті 762 Цивільного кодексу України». Частина 6 ст. 762 передбачає, що «Наймач звільняється від плати за весь час, протягом якого майно не могло бути використане нимчерез обставини, за які він не відповідає».

У такій ситуації Адвокати АО “VOX LEX” радять не 100 відстотково розраховувати на приписи даної норми, адже Вам необхідно доказати що «майно не могло бути використане», а цей факт, скоріш за все, доведеться доводити вже в судовому процесі. Ми би радили, спочатку спробувати домовитись з орендодавцем про зниження вартості оренди. В разі досягнення домовленості — обов'язково укласти додаткову угоду до договору оренди, в якій встановити вартість оренди на період карантину, та строк дії цієї додаткової угоди.

Адвокати АО “VOX LEX” будуть раді Вам надати юридичну допомогу на будь-якій стадії починаючи з перемовин з Орендодавцем та закінчуючи представленням Ваши інтересів у суді.

Адвокат АО “VOX LEX”

Кристина Лаба

Залиште дані, ми з вами зв’яжемось