Блог

Шлюбний договір

28 січня 2020

У цій статті Ви знайдете відповіді на наступні питання:                             
Що таке шлюбний договір? Чому важливо укладати шлюбний договір? Особливості, які необхідно врахувати при укладанні шлюбного договору для жінки? Особливості, які необхідно врахувати при укладанні шлюбного договору для чоловіка?

Як адвокат раджу Вам убезпечити себе від негативних можливих наслідків у майбутньому. У разі виникнення питань буде раді Вам допомогти. Шлюбний договір

1. Шлюбний договір – це різновид подружніх договорів про встановлення або зміну майнових прав та обов’язків подружжя на період шлюбу і/або в разі розірванні шлюбу.

Шлюбний договір може укладатися щодо існуючого майна (майнових прав), так і до того майна, яке буде набуте подружжям у майбутньому.

 

2️ Метою існування шлюбного договору прийнято вважати:

потребу належного врегулювання майнових прав та інтересів громадян з різними майновими статусами, а також сприяння більш вільному розпорядженні подружнім майном.

є засобом попередження можливих конфліктів.

сторони можуть домовитися про можливий порядок поділу майна, у тому числі і у разі розірванні договору шлюбу. З юридичної точки зору це максимально захищає кожну зі сторін від втрати грошей і нервів через можливі судові процеси.

сторони можуть домовитися хто буде відповідати за борги і зобов’язання.

 

3️ Підписувати шлюбний договір контракт за умови, що нерухоме майно буде оформлено в рівних частина

Не підписувати шлюбний контракт, якщо за законодавством обраної країни або фактичного перебування майно подружжя буде ділитися порівну

У шлюбному договорі можна закріпити, що чоловік буде погашати кредит, який був оформлений дружиною до заміжжя

 

4️ Шлюбний договір дозволяє убезпечити себе від корисливих наречених, які бажають отримати матеріальну вигоду від короткострокового шлюбу.

Розірвати шлюбний договір в судовому порядку дуже складно. Суд завжди буде брати  до уваги інтереси неповнолітніх дітей, майнові права яких можуть бути порушені при ініціюванні батьком розірвання умови шлюбного договору, наприклад розмір аліментів.

Тому при укладанні договору важливо точно усвідомлювати свої майбутні доходи, з яких будуть виплачуватися аліменти.

 

Адвокат АО «VOX LEX»

Кристина Лаба

Залиште дані, ми з вами зв’яжемось