Блог

Перевірка нерухомості

28 січня 2020

Останнім часом дуже велику популярність набирає купівля житла у новобудовах. Покупка житла у новому будинку має багато преваг пед будинками, які будувалися 20 -30-50 років. Особливу популярність на теперішній час надбала купівля житла в будинках на етапі будівництва.

Але зразу зазначу, що згідно із законодавством України нерухоме майно набуває статус нерухомого майна з моменту державної реєстрації, тобто до цього моменті мі маємо не будинок, а будівельні матеріали, обладнання, то що. Таким чином, якщо ви маєте намір придбати житло на етапі будівництва, ви придбаваєте не квартиру, а інвестуєте в будівництво житла. Інвестування  в будівництво житла має спеціальне правове регулювання відмінне від  регулювання купівлі – продажу нерухомого майна.

Згідно із законодавством України є декілька видів інвестування в будівництва житла:

 1. Фонд фінансування будівництва (ФФБ);
 2. Фонд операцій з нерухомістю (ФОН);
 3. Інститут спільного інвестування;
 4. Випуск цільових облігацій.

Але ці види інвестування із –за дуже складного регулювання, громіздкості і  великої собівартості не дуже популярні серед забудовників.

На теперішній час забудовники використовують багато інших схем інвестування будівництва житла: договір купівлі – продажу майнових прав, попередній договір купівлі – продажі квартири, інвестиційні договори та інше.

Інвестування в будівництво житла приваблює тим, що як правило економічно набагато привабливіше, ніж купівля вже готового житла,  навидь чим ближче будівництво до свого завершення тим дорожче метри квадратні.

В разі, як що ви прийняли рішення інвестувати в будівництво, житла обов’язково необхідно перевірити наступні моменти:

 1. Договір за яким Ви будете перераховувати грошові кошти:
  В договорі повинно чітко бути прописано, яка саме квартира за вами закріплюється (як правило вже на етапі проектування вже є номера квартир), поверх, секція(парадне), площа квартири. В цьому разі чим більш детально ідентифіковано квартиру – тим краще.
  Переконатися, що особа з якою ви укладаєте договір, має право на укладення таких договорів (я правило це забудовник чи ФФС, ФОН).
   
 2. Перевірити на яких підставах забудовник користується земельною ділянкою: право власності, оренда, постійне користування. Обов’язково необхідно звернути увагу на цільове призначення земельної ділянки
  .
 3. Дозвільна документація на будівництво, як привило дозвіл на будівництво, чи декларація на початок будівельних робіт, будівельна ліцензія генерального підрядчика, затверджена проектна документація на будівництво, погоджені технічні умови на підключення води, каналізації електромереж, газу.

Як правило у сумлінних забудовників всі вище перераховані документи та інформація є на сайті у вільному доступі. Але, якщо ви маєте намір укласти угоду, то не полінуйтесь попередньо ознайомитись з цими документами в відділі продажу забудовника.

Зверніть увагу, якщо у відділі продажу забудовника Вам з будь яких причин не надають документацію , чи дають не в повному обсязі документацію, чи відмовляються заздалегідь надати текст договору для ознайомлення – це дуже важлива причина відмовитись від інвестування в цей об’єкт будівництва.

Також дуже важливе значення має ділова репутація забудовника, чи працював в же на ринку, скільки об’єктів вже введено в експлуатацію, чи своєчасно попередні об’єкти вводились в експлуатацію, чи зверталися з позовами інвестори до забудовника з будь яких причин.

Виконання всіх вище наведених рекомендації  не дає стовідсоткової гарантії, але значно підвищує імовірність вкінці отримати омріяну квартиру.

Адвокат АО «VOX LEX»

Ярослава Бережна

Залиште дані, ми з вами зв’яжемось